Summer Street Festival

SUMMER STREET FESTIVAL!
31 MAI - 2 IUNIE 2019

VINERI – 31 MAI
orele 17.30 - 20.00

ZONA 1 - PIAȚA TEATRULUI ”ALEXANDRU DAVILA”
- 17.30 – 18.15 - PARADA DE DESCHIDERE A FESTIVALULUI (PE TRASEUL : PIAȚA TEATRULUI ”ALEXANDRU DAVILA”, PIAȚA AȘCHIUȚĂ, PIAȚA CONSILIULUI JUDEȚEAN ARGEȘ)
- 17.30 – 18.30 – ATELIER ORIGAMI
- 18.30 – 19.30 – SPECTACOL PENTRU COPII – ”POVESTEA PORCULUI” ( COMPANIA ”MUȘCHETARII”, BUCUREȘTI)
- 19.30 – 20.30 – ANIMAȚIE -JOCURI / MODELAJ BALOANE / CONCURSURI

ZONA 2 - PIAȚA AȘCHIUȚĂ
- 17.30 – 18.30 – WORKSHOP DE VENTRILOCIE – CRINA ZVOBODĂ
- 18.30 – 19.30 – SPECTACOL PENTRU COPII – ”CRINA ȘI PĂPUȘILE VORBITOARE”(CRINA ZVOBODĂ)
- 19.30 – 20.30 – ANIMAȚIE - CLOVNUL VESEL

ZONA 3 - PIAȚA CONSILIULUI JUDEȚEAN ARGEȘ
- 17.30 – 19.10 - ANIMAȚIE - JOCURI / MODELAJ BALOANE / CONCURSURI
- 19.10 – 19.30 - MOMENT MUZICAL ”BUCURIA COPILĂRIEI” (ȘCOALA POPULARĂ DE ARTE, PITEȘTI)
- 19.30 – 20.30 – SPECTACOL - ” O IUBIRE, O POVESTE” – PARTEA I, TEATRUL ”ALEXANDRU DAVILA”, PITEȘTI

SÂMBĂTĂ – 01 IUNIE
orele - 10.30 - 13.30

ZONA 1 - PIAȚA TEATRULUI ”ALEXANDRU DAVILA”
- 10.30 – 11.30 – ATELIER ORIGAMI
- 10.30 – 11.30 - FACE PAINTING (LICEUL ”DINU LIPATTI”, PITEȘTI)
- 11.30 – 12.30 - SPECTACOL PENTRU COPII ”AMINTIRI DIN COPILĂRIE” – (TEATRUL ”ALEXANDRU DAVILA”, PITEȘTI)
- 12.30 – 13.30 – ANIMAȚIE - MODELAJ BALOANE / JOCURI / CONCURSURI

ZONA 2 - PIAȚA AȘCHIUȚĂ
- 10.30 – 11.30 – FACE PAINTING (LICEUL ”DINU LIPATTI”, PITEȘTI)
- 11.30 - 12.30 – SPECTACOL PENTRU COPII - ”LUPUL BUCLUCAȘ” (COMPANIA ” MAGIC ART”, BUCUREȘTI)
- 12.30 – 13.30 – ANIMAȚIE -JOCURI ȘI CONCURSURI
- 12.30 – 13.30 - ATELIER FACE PAINTING

ZONA 3 - PIAȚA CONSILIULUI JUDEȚEAN ARGEȘ
- 10.30 – 11.30 – ATELIER MÂNUIRE ȘI CONSTRUCȚIE PĂPUȘI
- 11.30 - 12.30 – SPECTACOL PENTRU COPII – ”INIMA MEA, ROMÂNIA” - TEATRUL ”AMBASADORII”, BUCUREȘTI
- 12.30 – 13.30 – ANIMAȚIE -JOCURI, BALOANE
- 12.30 – 13.30 - ATELIER MÂNUIRE ȘI CONSTRUCȚIE PĂPUȘI

SÂMBĂTĂ – 01 IUNIE
orele - 17.30 – 20.30

ZONA 1 - PIAȚA TEATRULUI ”ALEXANDRU DAVILA”
- 17.30 – 18.30 – ATELIER ORIGAMI
- 17.30 – 18.30 - FACE PAINTING (LICEUL ”DINU LIPATTI”, PITEȘTI)
- 17.30 – 17.50 – MOMENT MUZICAL ”BUCURIA COPILĂRIEI” (ȘCOALA POPULARĂ DE ARTE, PITEȘTI)
- 17.50 – 18.10 - MOMENT COREGRAFIC ”COPILĂRIA ÎN PAȘI DE DANS” (EXPRESSIVE DANCE STUDIO, PITEȘTI)
- 18.30 – 19.30 - SPECTACOL PENTRU COPII – ”ANOTIMPURILE HITURILOR - VARA” (TEATRUL ”AMBASADORII”, BUCUREȘTI)
- 19.30 – 19.50 – SPECTACOL DE TEATRU DANS (TEATRUL ”ALEXANDRU DAVILA”, PITEȘTI)
- 19.50 – 20.30 - ANIMAȚIE - BALOANE / JOCURI / CONCURSURI

ZONA 2 - PIAȚA AȘCHIUȚĂ
- 17.30 – 18.30 - ATELIER CONSTRUCȚIE PĂPUȘI
- 18.30 – 19.10 – SPECTACOL PENTRU COPII - ”PRINȚUL ȘI VRĂJITOAREA” –(COMPANIA TPT, PITEȘTI)
- 19.10 – 20.30 - ANIMAȚIE - JOCURI, CONCURSURI
- 19.10 – 20.30 - FACE PAINTING

ZONA 3 - PIAȚA CONSILIULUI JUDEȚEAN ARGEȘ
- 17.30 – 18.30 – ANIMAȚIE - JOCURI, CONCURSURI, MODELAJ BALOANE
- 17.30 – 18.30 - FACE PAINTING (LICEUL ”DINU LIPATTI”, PITEȘTI)
- 18.30 – 19.15 – SPECTACOL PENTRU COPII – ”PUPĂZA DIN TEI” (CRISTI MITESCU, BUCUREȘTI)
- 19.20 – 20.30 – ATELIER CONSTRUCȚIE PĂPUȘI

DUMINICĂ 02 IUNIE
orele - 10.30 - 13.30

ZONA 1 - PIAȚA TEATRULUI ”ALEXANDRU DAVILA”
- 10.30 – 11.30 – ANIMAȚIE - JOCURI, CONCURSURI, MODELAJ BALOANE
- 10.30 – 11.30 – FACE PAINTING (LICEUL ”DINU LIPATTI”, PITEȘTI)
- 11.30-12.30 – SPECTACOL PENTRU COPII - ”CARAVANA VESELIEI” – (COMPANIA ”MAGIC ART”, BUCUREȘTI)
- 12.30 – 13.30 – ANIMAȚIE - JOCURILE COPILĂRIEI

ZONA 2 - PIAȚA AȘCHIUȚĂ
- 10.30 – 11.30 – ANIMAȚIE - JOCURI, CONCURSURI, MODELAJ BALOANE
- 11.30 - 12.30 – SPECTACOL PENTRU COPII - ”CENUȘĂREASA” – (COMPANIA ”CREAS”, BUCUREȘTI)
- 12.30 – 13.30 - ATELIER – CONSTRUCȚIE PĂPUȘI

ZONA 3 - PIAȚA CONSILIULUI JUDEȚEAN ARGEȘ
- 10.30 – 11.30 – ANIMAȚIE -JOCURI, BALOANE
- 10.30 – 11.30 - ATELIER MÂNUIRE ȘI CONSTRUCȚIE PĂPUȘI
- 11.30 - 12.30 – SPECTACOL PENTRU COPII – ”ELEFĂNȚELUL CURIOS” – (COMPANIA ”MAG”, BUCUREȘTI)
- 12.30 – 13.30 – ANIMAȚIE - JOCURI, BALOANE
- 12.30 – 13.30 - ATELIER MÂNUIRE ȘI CONSTRUCȚIE PĂPUȘI


DUMINICĂ 02 IUNIE
orele - 17.30 – 20.30

ZONA 1 - PIAȚA TEATRULUI ”ALEXANDRU DAVILA”
- 17.30 – 18.30 – SPECTACOL PENTRU ADOLESCENȚI ”LACHE ȘI MACHE ÎNVAȚĂ CARAGIALE” – (TEATRUL NAȚIONAL ”MARIN SORESCU”, CRAIOVA)
- 18.30 – 19.30 – SPECTACOL PENTRU COPII – ”POVEȘTI CU ZÂNE” – (COMPANIA ”MAG”, BUCUREȘTI)
- 19.30 – 20.30 – ATELIER POIURI
- 19.30 – 20.30 – SPECTACOL ”O IUBIRE, O POVESTE”, PARTEA A II-A (TEATRUL ”ALEXANDRU DAVILA, PITEȘTI”)
- 20.30 – PARADĂ (PE TRASEUL CONSILIUL JUDEȚEAN CĂTRE TEATRUL ”ALEXANDRU DAVILA”)
- 21.00 – SPECTACOL FAKIRI

ZONA 2 - PIAȚA AȘCHIUȚĂ
- 17.30-18.30 – SPECTACOL DE VENTRILOCIE ”AVENTURILE BUNICUȚEI JULIETA” (CRINA ZVOBODĂ)
- 18.30 - 19.30 - SPECTACOL PENTRU COPII – ”ALADIN” – (COMPANIA ”CREAS”, BUCUREȘTI)
- 19.30 – 20.30 – ANIMAȚIE - MINIDISCO
- 20.30 – 21.00 - PARADĂ (PE TRASEUL CONSILIUL JUDEȚEAN CĂTRE TEATRUL ”ALEXANDRU DAVILA”)

ZONA 3 - PIAȚA CONSILIULUI JUDEȚEAN ARGEȘ
- 17.30 – 18.30 – ANIMAȚIE - JOCURI, CONCURSURI, MODELAJ BALOANE
- 18.30 - 19.20 - SPECTACOL PENTRU COPII – ”PINOCCHIO” – (COMPANIA ”MUȘCHETARII”, BUCUREȘTI)
- 19.20 – 20.30 – ANIMAȚIE - JOCURI, CONCURSURI, MODELAJ BALOANE
- 20.30 - PARADĂ (PE TRASEUL CONSILIUL JUDEȚEAN CĂTRE TEATRUL ”ALEXANDRU DAVILA”)